Blog

Eyelenir Nedir ?

Eyeliner’ın -tartışmasız ki- makyajda rolü büyük. Bunu anlamak için biri eyeliner’lı, diğeri eyeliner’sız 2 makyaja bakmak yeterli. Çünkü eyeliner’ı sürüş şekliniz ifadeyi belirliyor, görünüme çarpıcı bir etki katıyor. Eyeliner, tamamen nasıl görünmek istediğinizle doğrudan ilişkili… Dramatik, seksi, nostaljik? Hangi kadın olmak istiyorsanız, eyeliner sizi “o” kadın yapıyor.

Eyeliner sürmek sanıldığı kadar zor değil fakat biraz tecrübe gerekiyor. Birkaç denemeden sonra hatasız eyeliner çekmek mümkün. İster krem formda, ister göz kalemi isterse likit olsun; eyeliner çekerken zorlanıyor ve düzgün yapamadığınızı düşünüyorsanız, sizin için aklınızdaki tüm eyeliner sorularına yanıt verecek büyük bir eyeliner dosyası hazırladık.
İÇİNDEKİLER
1. Eyeliner nedir?
2. Eyeliner nasıl çekilir?
3. Eyeliner ve göz kalemi arasındaki farklar neler?
4. Eyeliner önerileri
5. Eyeliner markaları
6. Eyeliner çeşitleri
7. Eyeliner fırçaları
8. Eyeliner modelleri
9. İnce eyeliner nasıl çekilir?
10. Eyeliner fiyatları
11. Eyeliner modelleriyle özdeşleşmiş ünlüler
1. Eyeliner nedir?

Eyeliner, kirpik diplerine çizgi çekmek için kullanılan bir tür göz kalemidir. Gözleri vurgulamak, bakışlara anlam katmak için kullanılır. Üç çeşidi vardır:

Likit eyeliner: Likit halde bulunur. İnce uçlu fırçası ile kirpik köklerine yakın bir hat çekmeye izin verir.

Kalem eyeliner: En yaygın kullanılan kalem biçimindeki eyeliner’dır.
Jel ya da krem eyeliner: Kalem eyeliner’ın sertliğinden hoşlanmayanlar ile likit eyeliner’ı yeterince dikkatli kullanamayanlar için idealdir.
2.Eyeliner nasıl çekilir?

Eyeliner, bazı kadınlar için makyajın olmazsa olmazı. Bazıları da çok sevdiği halde çekemediği için eyeliner kullanamıyor. Peki, en kolay ve en mükemmel şekilde eyeliner nasıl çekilir?

Eyeliner sürmek sanıldığı kadar zor değil fakat biraz tecrübe gerekiyor. Birkaç denemeden sonra hatasız eyeliner çekmek mümkün. İster krem formda, ister göz kalemi isterse likit olsun; eyeliner çekerken zorlanıyor ve düzgün yapamadığınızı düşünüyorsanız, biraz tüyoya, birkaç denemeye ve iyi bir eyeliner fırçasına ihtiyacınız var demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir